+0  
 
+1
542
1
avatar

Hello, if 265000 appels costs 20€, how much costs 1apple? 

Best Regards.

 12.10.2017
bearbeitet von Gast  12.10.2017
 #1
avatar+109 
+1

Hello,

 

If 265.000 apples cost 20,00€, 1 apple cost:

 

20,00€ / 265.000 = 0,00755 cents

 

Which means, that 1000 apples cost 7,55 cents, 100.000 apples cost 7,55€.

 

Best regards

 12.10.2017
bearbeitet von asinus  12.10.2017

7 Benutzer online

avatar