...works for me ....improve your computer literacy !
Here:
1. you must have ....or save the picture on your computer
2. click the 'Image' icon
3. select 'Upload' 'browse' then navigate to you image and 'open'
4. continue with the CAPTCHA 'I am not a robot' and upload
5. etc.....
Package 1 11.05 / ( 6.5 * 5 ) = 34 cents per oz
Package 2 4.48 / ( 3.5 * 4) = 32 cents per oz
Package 3 5.13 / ( 4.5 * 3) = 38 cents per oz
Answer D
8 boxes * 9 pak / box * 25 g / pak = 1800 g total = 1 kg 800 g
dollars per pound would be $ 12/4lb = 3 dollars per pound
pound per dollar would be 4 lb/ $12 = 1/3 lb per dollar
$ per book would be $10.50 / 4 bks = 2.625 dollar per book
book per dollar would be 4 bks / $10.5 = .381 book per dollar
(2(x-4))/x < -4
2x - 8 < -4x
6x < 8
x < 8/6
x < 1 1/3
There is no diagram in either of the posts of this Q .....